Poul Henningsen: PH 2/2 pendel

Status
Afsluttet
Afsluttet den
26. maj 2020 kl. 19:10
Slutpris
Ikke solgt

Auktionsnummer
2587
Kategori
Lamper og belysning ▸ Loftlamper
Designer
Poul Henningsen
Model
PH 2/2 pendel
Producent
Louis Poulsen
Produktionsår
1928
Mærkning
Ingen mærkning
Materiale
Gulbemalet matglas
Stand
Brugsspor
Afhentningssted
København
Bemærkninger
Fatning mangler