Hans J. Wegner: Y Stol

Status
Afsluttet
Afsluttet den
31. marts 2020 kl. 19:28
Slutpris
Ikke solgt

Auktionsnummer
2516
Kategori
Møbler ▸ Stole
Designer
Hans J. Wegner
Model
Y Stol
Producent
Carl Hansen & Søn
Designår
1949
Mærkning
Label
Materiale
Bøg
Stand
Mærker og ridser
Afhentningssted
kbh k
Bemærkninger
Model CH-24, med stel af bøgetræ. Fremstår med brugsspor; stel med alm. slitage sa